Projekt DRÁHY  České dráhy  Dráhy v zahraničí  Cremallera  Hyéres  ...a za Hyéres  Colle di Tenda  Gmünd  Sardegna2000  1435/1667  Vauvert  le train jaune  Meran-Mals  Bad Hofgastein  Wieliczka

Bad Hofgastein

Jménem Tauernbahn se označuje dráha mezi Schwarzach-St. Veit ve spolkové zemi Salzburg a Spittal an der Drau v Korutanech. Tauernbahn je klasická horaká dráha, která překonává hřeben Vysokých Taur na délce 79 km s maximálním stoupáním 25 promile a vrcholovým tunelem o délce 8370 m.Stavba dráhy začala roku 1901. V roce 1905 byla sjízdná do Badgasteinu. V roce 1909 bylo dosaženo cíle - spojení s jadranskými přístavy napojením na Karawankenbahn do Terstu. Elektrifikace dráhy proběhla v létech 1933 - 1935. V důsledku dosažení hranic propustnosti od roku 1969 započaly práce na zdvoukolejňování vybraných úseků. V současné době probíhá též optimalizace traťových oblouků.

Mezi stanicemi Mallnitz a Böckstein, kde trať Tauernským tunelem (Tauerntunnel 8370m) překonává alpský hřeben - funguje přeprava automobilů na železničních vozech (Tauernschleuse).

Uvádím zde několik foto z okolí původního, jednokolejního viaduktu u Bad Hofgastein Haltestelle, kde trať překonává nejen hluboké údolí, ale též lyžařskou lanovou dráhu Schlossalmbahn.