Pitoresque


Dráhy
Dráhy české
Bechyňka
Tanvald-Kořenov
Vyšebrodka
úzké J.Hradec
Pacifik
Prokopáč
Orlík
denisak
Praha nákl.
Na severu Prahy
Praha - západ
TKPE
141.001
Libeň
Císařský mlýn
Podlešín
Bečov
Most u Červené
Týn a Temelín
Dívčice - Netolice
Lochovice
Bezdružice
Martinice
Česká Kamenice
vlečka Kyselka
Pitoresque
Kuchyně

-----Original Message-----
From: ...................................................
Sent: Monday, April 11, 2005 3:22 PM
To: s.k@worldonline.cz
Subject: A tuhle znáte?

Na webu o Obrataňce máte v popisku k fotu zastávky Kaproun, že se  jedná o nejpitoresknější zastávku, kterou znáte. Budiž, ale znáte  např. zastávku Klínec na trati Praha Vršovice - Dobříš, nebo zastávku Kornatice- rybník na trati Rokycany - Nezvěstice, a jistě by se jich  našlo více...

KAPROUN...a za tím si stojím: zastávka, která vznikla v létech třicátých jako důsledek zvýšených možností motorové trakce, zastávka, která je ukrytá v hlubokých lesích, vzdálená přes 1km po lesním chodníku od obce Kaproun, působí velice zvláštním dojmem. (21.IX.2002)
KLÍNEC Klínec znám za dosti zvláštních okolností. Ta dresina přišla na moje zavolání... Ale v Klínci mají nástupní hranu i plechovou boudu a nemají Cimrmana...(11.X.2003)
Sudkův důl - znám dřevěnou boudičku, kde nejhlubší je les - na severní větvi jindřichohradeckých úzkokolejek. (17.VI.2005)
Obrataň zastávka Boudička stejné konstrukce na stejné trati (J.Hradec - Obrataň), ale díky lepšímu dopravnímu spojení více "použitá". (17.VI.2005)
Olešná u Rakovníka - fotografie ze 24.června 2006 zachycuje velmi vhodný stroj na zastávce, ke které se hodí text: znám opuštěnou zastávku, kde nejhlubší je les... Stroj 432.094 zavítal do těchto končin při mimořádné jízdě u příležitosti "Setkání bejčků" v Lužné....

Foto S.K. 24.6.2006

Chrášťany u Rakovníka - ačkoliv dráha prochází středem obce, opuštěná zastávka s nevhodně naddimenzovanou - a nyní již nevyužívanou staniční budovou - stojí na samém okraji obce... (423.009)

Foto S.K. 24.6.2006