Nové přírůstky


Dráhy
Nové přírůstky
Dráhy české
Události
Zahraniční
drahy.unas.cz
Bejvávalo
Jiné www
Ž-dostavení

bulletKovidová pandemie způsobila, že na stránky bylo letos na jaře vybylo něco času. Tož jsem sáhl na řadu nedodělků a věcí, které potřebovaly údržbu a trochu jsem je tento...
bulletTož se podívejte,co se podařilo vyplodit!

Saša (mailto:s.k(at)tiscali.cz)

Arriva nad Rokytkou http://drahy.wz.cz/phanakl Původní nákladová spojka se stává důležitou tratí pražského železničního uzlu. Jeho funkci v osobní dopravě ilustrují fotografie z mostu přes Rokytku za Kyjemi s projíždějícími motorovými soupravami dopravce Arriva. Mezi fotkami figuruje i fotka "Bombarďáku" TRAXX firmy Metrans, která provozuje velký kontejnerový terminál v Horních Měcholupech. Fotky jsou prezentovány v rámci prolinku na web http://drahy.unas.cz. Průjezd tratí z Uhříněvsi do Libčic a zpět pohledem z kabiny jednoho z metransovských "Bombarďáků" je prezentován prolinkem na youtube. Poznámka: důležitost trati podtrhuje i její zařazení do jízdního řádu SŽDC pod číslem 091 (Kralupy nad Vltavou - Praha-Hostivař).
Netolice (srpen 2020)
V srpnu jezdíváme do Malovic na Continuo. Druhý den, při návštěvě poutního kostela Lomec, jsme zaslechli houkání vlaku. A doopravdy! Na netolické lokálce se vozí polomové dřevo...
Mosty a viadukty (květen 2020)
Na železničním dostaveníčku jsem soustředil odkazy na videa, které zobrazují postup rekonstrukce: Negrelliho viaduktu, viaduktu přes Dyji u Znojma, Sázavu u Týnce nad Sázavou, přes Mži u Pňovan...
https://aio.cz/sowa (duben 2020)
Díky Covidu19 jsem se dostal k 10 let starým fotkám a taky jsem opětovně oprášil spojení na jiné weby pojednávající o této zaniklé ozubnickové dráze - ostaně jediné na území dnešního Polska.
http://udalosti.wz.cz (srpen 2019)
Tyto stránky již také potřebovaly údržbu... Zejména ty s flash-ovými videi už nefungovaly - technologie se holt pohnula jinam. A za rok 2019 přibyly již tři příspěvky!
http://zubacka.aio.cz
Ano, stránky zubačky se přestěhovaly. Byly zkonsolidovány a doplněny. No jo, už bylo načase.
vlečka Kyselka 5.7.2013

Na rozkoukání na cyklovíkendu dáváme jízdu hore-dole kolem Ohře. No a tam právě vede vlečka z Vojkovic do závodu Mattoni. Jo, tu co postavil ještě starý Mattoni.
No a tuhle prezentaci jsem sušil na disku dlouhých 5 let.

Sardinie 2018
Do rubriky zahraničních železnic jsem delší dobu nepřispíval. Letošní úroda obrázku z italského ostrova byla zařazena do stávajících stránek Sardegna 2000.
Česká Kamenice 2.4.2016
Během jízdy motoráčkem KŽC jsme se seznámili s úsekem této lokálky do Kamenického Šenova.
Martinice 5.3.2016
Malá zastávka při cestě do Krkonoš - ale určitě se vyplatila. Tím víc, že se proslýchá, že ty krásné mechanické semafory půjdou do pryč.
28.9.2015 Praha - západ
Staronové stránky vznikly někdy kolem roku 2007. Nebyly zcela dokončeny a "zůstaly v šuplíku" po dlouhá léta. Při úklidu disků na mne tato site vypadla, tak jsem ji dokončil, upravil a vypublikoval...
5.4.2014 Herold Expres Zdice-Březnice-Rožmitál p.T. a zpět.
23.9.2013 zahajuje dopravu mezi Kralupy a Prahou dopravce Arriva
16.6.2013 - konec dráhy 097 ?
27.4.2013 Pachatel přistižen na místě činu: pochod po stopách zrušené vlečky na Orlík - po létech znovu!
Jedna z mála akcí, které jsem letos fotil (Karel I.) obohatila stránky TKPE. Přibývají též fotky z cyklovýletů (Kralupy máme za humny), takže ještě zbývá střídit, zařadit, popsat a začlenit. A TKPE mohou být zase větší subsajtou...
http://drahy.unas.cz - to je nový projekt-databáze obrázků z denního provozu na tratích v okolí Prahy.
3.července 2010 - byli jsme u zahájení letního provozu na Kozině!
12.6.2010 - němečtí přátelé železnic zatopili pod kotlém své 01-ky a vydali se do Čech. No a my jsme je potkali na zpáteční cestě směr Drážďany.
24.4.2010 - čtyřkolák se vydal s Vlakem Sv. Jiří na pouť - na Říp. Když nejdu já za mašinkami, ony přijedou ke mne do Řeže!
17.5.2009 - zahájení muzejní sezóny v Lužné u Rakovníka
25.4.2009 - Pouť na Říp
Jízda "čtyřkoláku" z Masaryčky přes Kralupy a Slaný do Zlonic.
29.3.2009 - Trvalo 9 let, než jsem se dostal ke zdokumentování pozůstatků parního provozu na Nákladovém nádraží Praha-Žižkov.
22.3.2009 - Na stránky kořenovské zubačky přišlo několik zajímavých historických foto....
22.3.2009 - Bad Hofgastein - místo lázeňské a cíl mnoha lyžařů. Údolím Gastein - Gasteinertal - prochází i důležitá železniční dráha překonávající hřeben Alp.
22.3.2009 - Val Venosta - lokální dráha z Merana do Mals... Zaniklá a znovuzrozená dráha v Raklousko-italsko-švýcarském pomezí.
Stránky o maďarském inženýru Kálmánu Kandó jsem dokončil v roku 2004. V roce 2006 mi došla emailem zajímavá fotografie pamětní desky ze stanice Colico. No a nyní - v roce 2009 - ji konečně zveřejňuji!
141 nedojela!
Došlo i na ni. V těchto mrazech se jezdí zřejmě se vším, co jede. No a mašinka, která má nárok na spokojený důchod, tyto mrazy taky nevydržela! 10.1.2009 10:14:52
Phone Hostivař
Od 1.7.2008 skončilo mé dojíždění vlakem do Libně, ale zase někdy dojíždím do Hostivaře...
Lužná 2008
Po dlouhé době se vracím ke svým železničním stránkám, které jsem pohříchu delší dobu zanedbával! A začínám rovnou s tématem závažným: ukončení muzejní sezony v Lužné u Rakovníka.
JHMD 2008
27.9. - den železnice. Na výběr bylo skutečně mnoho akcí, ale teto kout Jižních Čech je naše srdeční záležitost.
Na severu Prahy podruhé...
Tak tady to začalo: čekání si krátím vyhledáním vhodné kompozice (a to v případě roztockého nádraží není problém) a z nedostatku jiných zařízení po ruce vytahuji telefon!

TOPlist