Jiné www


Dráhy
Nové přírůstky
Dráhy české
Události
Zahraniční
drahy.unas.cz
Bejvávalo
Jiné www
Ž-dostavení

bulletZ této stránky vedou hyperlinky na stránky železničních fandů, které mne nějakým způsobem mimořádně zaujaly. Nezlobte se na mne, pokud tam chybí zrovna Vaše stránka a radsi mi zamailujte.
2000-04.jpg (46614 bytes) Mezi stránkami nemůže chybět hyperlink na obrazovou galerii EUROPEAN RAILWAY SERVER - obecně známou pod jménem MERCURIO. Je to snad nejobsáhlejší soubor obrázků, jaký jsem dosud navštívil....  .. . no o tom je psáno dost na stránce home.
 man_nuevo.jpg (23168 bytes) S panem Manuelem Penou jsem se seznámil prostrednictvím e-mailu, krátce potom, co jsem na Mercuriu publikoval několik obrázků ze španělské úzkorozchodky Alicante-Denia. (Mimochodem: na tyto příspěvky jsem dostal nejvíce ohlasů z celé Evropy...). Slovo dalo slovo, a pan Pena mi zaslal i obrázky z historie této dráhy, skutečně velmi zajímavé. Po nějaké době jsem již tyto (a další) obrázky mohl najít na www-stránkách, které byly mimo jiné zajímavé tím, že byly vytvořeny kompletně v MS Word. Hyperlink Alicante-Denia vás zavede na novou verzi těchto stránek, přestěhovanou na "geocities".
foto_1.jpg (16730 bytes)  AVE - to je španělská vysokorychlostní železnice, kde jezdí nejenom soupravy vyvinuté ze známých TGV, ale též klasické soupravy vedené lokomotivou (200km/h), nebo Talgo (260km/h).
4004.jpg (78373 bytes)  Pára v USA - to jsou stránky, které vytvořil Web Barris. Tvrdí, že železnice není jeho aktivitou číslo 1 a není fanouškem železnic - no jeho stránky nepostrádají punc profesionality.
005-1big.jpg (196129 bytes)  NOHAB - stránky maďarského příznivce železnic Ákose Horvátha. Představuje nám "Nejlepší a nejhezčí lokomotivu, kterou kdy Maďarské dráhy měly" - abych se přidržel jeho vlastních slov.